Co przyda nam się podczas wyjazdu na weekend z rodziną

Kiedy słyszy się „Bieszczady” większość posiada przed oczami małą, chatkę otoczoną przez przyrodę. Ten region Polski kojarzymy z ciszą, chodzeniem po połoninach i błogim odpoczynkiem od hałasu miasta i codziennego pośpiechu. Tymczasem Bieszczady, oprócz pięknych widoków, proponują nam również mnóstwo atrakcji historycznych. Zaskakują wielokulturowością i mają ciekawą ofertę dla dzieci. Można się nad nią zastanowić.

Pora roku najlepsza na urlop w Bieszczadach?

Pora roku w której najlepiej pojechać w Bieszczady w znacznej mierze to indywidualna decyzja. Jeżeli chcemy spędzić ten czas w równowadze i spokoju kiedy jest mniej ludzi to najlepiej wybrać się po sezonie. Jeżeli zależy nam na poznawaniu piękna natury warto wybrać się w Bieszczady wczesną wiosną – kiedy przyroda budzi się do życia lub późną jesienią, kiedy cała flora jest uśpiona. Wczesna jesień jest również bardzo popularna, możemy wtedy zobaczyć różnorodność kolorów przyrody. Zimą natomiast możemy poczuć się jak prawdziwi odkrywcy brodząc w puchu i mrozie, tycząc na nowo ścieżki w zimie.

Co spakować na pieszą wędrówkę ?

Jadąc w góry niewątpliwie należy wziąć wygodne pełne buty, najlepiej trekkingowe, żeby później nie stać się legendą Internetu wchodzącą w klapkach. Naprawdę buty to podstawa, szlaki lubią być trudne o dowolnej porze roku, a właściwa podeszwa może ustrzec nogę przed skręceniem. Warto mieć ze sobą także nakrycie głowy osłaniające przed słońcem, jesienią czy zimą czapkę właściwą do pory roku chroniącą uszy przed odmrożeniem. Bez względu na porę roku warto mieć w plecaku płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ pogoda w górach lubi zaskakiwać. W chłodniejsze dni dobrze jest założyć bieliznę termoaktywną, która prawidłowo reguluje ciepłotę naszego ciała. Oprócz odzieży warto zabrać ze sobą wodę do picia, zapas pożywienia, latarkę na wypadek gdybyśmy musieli wracać ze szlaku w nocy, mapę, powerbank, bo bateria w komórce nie zawsze wytrzyma tyle ile byśmy chcieli, nóż i koc termiczny, który zajmuje naprawdę niewiele miejsca, kosztuje grosze a potrafi naprawdę ocalić życie.

Czy warto pojechać w Bieszczady?

Oczywiście, że warto, należy jednak odpowiednio się przygotować. Po pierwsze zabukować wcześniej domek w Bieszczadach, a po drugie spakować się na wyprawę.

Nocleg  w pokojach blisko jeziora.

Najważniejszym elementem na etapie organizacji jakiejkolwiek wycieczki musi być wynajęcie noclegu. Od tego, gdzie będziemy spać w wielkiej mierze zależy to jak spędzimy nasz urlop. Wybierając nocleg w Bieszczadach https://domki.bieszczadomaniak.pl/ możemy postanowić czy chcemy spać w pensjonacie a może wynajmiemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach istnieje możliwość wynajęcia również domków dla podróżnych.